Sunucular Discord'u Nasıl Daha Güvenli Bir Şekilde Kullanabiliriz?

Seha

Bu kullanıcı dolandırıcılık sebebiyle yasaklanmış, ticaret yapmayın!
Dolandırıcı
Seha#2115
Discord'u daha güvenli bir şekilde kullanmak mümkünmü diyorsanız cevabımız Evet.

Discord'u daha güvenli bir şekilde rahatsız/taciz edilmeden nasıl kullanırız diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak kendinizi güvene alabilirsiniz!

1: Güvenli içerikleri tarama

Buda nedir? diye soracak olursanız Dm'nize gönderilen +18, çıplaklık, kan, vahşet içeren fotoğrafları tarayıp Dm kutunuza gönderilmesini engeller.
Size yukarıda bahsedilenleri içeren bir resim gönderildiğinde Discord bunu engeller ve gönderen kişiye bir hata mesajı gösterir.

Bunu Açmak/Kapatmak İçin: Kullanıcı Ayarları > Gizlilik Ve Güvenlik > Güvenli Direkt Mesajlaşma > Beni Güvende Tut...

1634483754901.png

Hata Mesajı;
1634484201371.png

2: DM Kapatma

Bunu sanırsam az çok biliyorsunuzdur fakat bilmeyenler için kısa bir açıklama yapayım Arkadaş Eklemediğiniz kişiler size DM üzerinden mesaj yollayamaz.

DM'nizi Açmak/Kapatmak İçin: Kullanıcı Ayarları > Gizlilik Ve Güvenlik > Sunucu Üyelerinden Gelen Direkt Mesajlara İzin Ver > Açık/Kapalı
1634484586001.png

3: Sunucuya Özel DM Kapatma

Peki ben birilerinin bana yazmasını istiyorum derseniz, güvende olmak için ek bir adımımız daha var. Bu adım ne işe yarar diye sorarsanız ayarladığınız sunucudan bir üye size direkt mesaj atmayacak fakat 2 tane ortak sunucusu bulunan ve 1 tanesinde DM kapalı diğerinde DM'niz açık ise size yazabilecek. Peki bu ayarı nasıl açıp/kapatabiliriz;

Sunucu Adına Tıkla> Gizlilik Ayarları > Sunucu Üyelerinden Gelen Direkt Mesajlara İzin Ver
1634485153409.png

Üye size mesaj gönderdikten sonra şöyle bir hata mesajı ile karşılaşır;
1634485287295.png

4: Arkadaşlık İsteklerini Kapatma

Peki herşeyi yaptınız fakat bu sefer o kişi size arkadaşık atıyor bununda çözümü var! arkadaşlık isteklerini kapatma. Arkadaşlık İsteklerini Kapatmak İçin;

Kullanıcı Ayarları > Gizlilik Ve Güvenlik > Seni Kim Arkadaş Olarak Ekleyebilir > Herkes, Arkadaşların Arkadaşlar, Sunucu Üyeleri...
1634485615809.png

Size tavsiyem Herkes kısmını kapatmanız, kapattıktan sonra birisi size bir arkadaşlık isteği yollarsa şöyle bir hata mesajı alacaktır;
1634485882906.png

5: Kullanıcıyı Engelleme

En son seçenek olarak eğer sizi rahatsız eden tek bir kişi varsa onu engelleyebilirsiniz bunu yapmak için;

Kullanıcı > Sağ Tık > Engelle

1634486185663.png

Siz kullanıcıyı engelledikten sonra size bir mesaj yada arkadaşlık isteği göndermeye çalışırsa aşağıdaki hataları alacaktır

Mesaj atınca gelecek hata;
1634486290945.png

Arkadaşlık isteği atınca gelecek hata;
1634486323336.png

Ayrıca sizi rahatsız etmeye devam eden kullanıcıları bildirmek için adresinden Discord'a bilet oluşturup gönderebilirsiniz.

Herkese İyi Forumlar!

• Kalp
  • Beğen
Tepkiler: kedy ve Çağatay

kedy

.gg/amongusturkiye
Yönetici
kedy0
Ellerine sağlık, harika!

• Kalp
Tepkiler: Seha

Konuyu 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 ziyaretçi)

• Bilgi